Archiwum miesiąca: maj 2016

Wizy do Azerbejdżanu

Do Azerbejdżanu nie ma klasycznych wiz, wklejanych do paszportu. Są za to „wizy elektroniczne”, czyli w formie PDFa, który należy wydrukować i mieć ze sobą. Należy okazać papier na granicy wraz z paszportem. Koszt jednej wizy to 500 zł. Mówię o wersji full service. Czyli zapłaciłem i nic więcej oprócz przesłania zdjęcia i w formacie JPG nie robiłem. Nota bene, zdjęcie zrobiłem komórką na tle ściany w przedpokoju. Można powiedzieć, że wystarczy sobie zrobić rozsądne selfie. Aha, jeszcze skan biletu załączyłem.

Reasumując, koszt dwóch wiz – 1000 zł, czas oczekiwania około 14 dni. Wszystkie dotychczasowe wizy robiłem za pośrednictwem firmy Sputnik i mogę tę firmę polecić. Podaje mail info@sputnik.travel.pl

Wizy Azerbajan

Bieg Konstytucji 3 maja – 2016

Tradycyjnie pobiegłem Bieg Konstytucji 3 maja na 5 km. Tym razem z moim numerem biegł kuzyn mojego syna Sebastian, który był u nas w trakcie długiego weekendu. Ja pobiegłem bez „pakietu” i bez oficjalnego pomiaru, mierząc czas własnym zegarkiem. Wynik nikczemny, nie wart upubliczniania. Za to wyniki chłopaków naprawdę dobre 0:23 i 0:24.

Po biegu Konstytucji 2015. Jacek, Marcin, Sebastian Z medalami i bananem