Archiwum kategorii: Wietnam 2023

Wietnam, kwiecień – maj 2023

Schemat trasy

Wietnam. Polecieć do Hanoi, wypożyczyć motocykl i przejechać na południe do Ho Chi Minh (Sajgonu) – to by było coś.

Wietnam już przyjmuje turystów. Sytuacja po pandemii wraca do normy. Można jechać.

Ja i Andrzej z Mysłowic, mój kompan z Mongolii znów razem na szlaku. Andrzej cały czas w formie. Niedawno wrócił z Karakorum Highway w Pakistanie. Jest nadal głodny wypraw.

Ja też chcę wyprawy. Takiej prawdziwej, surowej, bez opieki, samodzielnej.

Polecimy do Hanoi, przejedziemy motocyklami do Sajgonu, stamtąd przelecimy do Kuala Lumpur, stamtąd autobusem do Singapuru i dalej samolotem do Warszawy.

Wyprawa zajmie miesiąc. Najważniejsza jej część to jazda motorami przez Wietnam przy samej granicy Laosu i Kambodży.

Motocykle wypożyczamy z firmy Tigit Motorbikes. Bierzemy je na 25 dni. Wybraliśmy Hondę XR150. Maleńka pojemność ale „co kraj to obyczaj”. Ważne że enduro, skok wysoki, koła spore a waga całego sprzętu bardzo niska.

Teraz szczegółowe planowanie i przygotowania przede mną. Jest to tak samo fajne jak sama wyprawa.

Bilety

Kupowanie biletów lotniczych jest dla mnie zawsze interesującym zadaniem. Mam takie podejście, że lubię długie loty a konkretnie długie przesiadki. Długa przesiadka to taka, podczas której mogę wyjść na miasto. Nie oczekuję, że uda mi się zwiedzić „przesiadkowe” miasto, ale że po prostu spokojnie pojadę do centrum, pochodzę a potem wrócę na lotnisko.

Kolejna kwestia, to ceny biletów. Nie mam jakiejś ogromnej praktyki w wyszukiwaniu okazyjnych biletów, bo nie zależy mi na tym. Bardziej poszukuję ciekawej, czyli długiej trasy.
Polecimy z Warszawy do Mediolanu, potem do Singapuru, potem do Hanoi. W Mediolanie przesiadka 3h a w Singapurze ponad 8h.
Wracamy z Singapuru przez Londyn do Warszawy. W Londynie ponad 2h.

Jeszcze ciekawy lot będziemy mieli z Sajgonu (Ho Chi Minh) do Kuala Lumpur. Ten lot zarezerwujemy w czasie pobytu w Wietnamie. Nie wiadomo teraz na jaki dzień kupować bilety. To będzie zależało od tego jak będzie przebiegała podróż.

Bilety kupowałem przez booking.com
Booking nie dał mi możliwości wyboru konkretnych miejsc w samolocie w czasie zakupu biletów. Po zalogowaniu się na stronie singaporeair.com do zarządzania podróżą, można było wybrać i zapłacić za wybór miejsc. Za dwa długie loty koszt wyboru miejsc to 200 PLN za osobę.

Bilety lotnicze tam i z powrotem na jedną osobę kosztowały 3990 PLN. Znośnie.

Lot tam
Lot powrotny